Pony Fark Bulma Oyunları
Pony Fark Bulma Oyunları

Pony En Zor Fark Bulma oyunları çocukların beyinsel gelişimleri için önemli bir yere sahiptpr, şimdi sizlere bu oyunun insanlar için nekadar da önemli olduğunu bulduğum bir yazıyı koyarak sizlere anlatmaya çalışacam..

Farkını bul oyunu birbirinden sadece birkaç farkı bulunan 2 resimden oluşur, çocuklardan iki resim arasındaki farkların bulunmasını ister. Fark sayısı bellidir ve çocuklar bu sayıya göre farkları ararlar.

             Farkını bul oyunu eğitici çocuk dergilerinin hemen hemen her sayılarında yer bulan ve anne ve babalar tarafından çok bilinen bir oyundur. Oyun daha çok dikkat üzerine yoğunlaşmış bir oyundur. Çocuklar birbirine çok benzeyen 2 resim arasındaki farkları ararken tamamen yoğunlaşmak ve odaklanmak zorundadır. Bu sebeple odaklanma eğitimi üzerine iyi bir alıştırma olmaktadır.

            Çocuklar baktıkları yerlere genelde yüzeysel bakarlar, bu oyunlar ile baktıklarını görmeyi öğrenirler. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resmin farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. Bu oyun ile çocuklar kendi ipuçlarını bulurlar ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır.

            Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan farkını bul oyunu ne kadar görsellik üzerine kurulu bir oyun olsa da çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.

Hepinizze oyunumuzu oynarken eğlenceliz amanlr geçirmenizi dileriz. Oyunumuzda iki resim arasında bulunan 5 adate farkı bulmaya çalışacaksınız.

 

 

 

 

 

 


Etiketler : Pony Fark Bulma Oyunları, pony oyunları, my little pony ouynları
Oyunu Oyna!

Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi