Canterlot Kuşatması
Canterlot Kuşatması

Pony karakterlerimiz ile müthiş bir strateji oyunu oynamaya ne dersiniz? Canterlot'u kuşatan sinek, trol ve kötü yaratıklara karşı savunma hattı kurarak onların şehre girişine engel olmalıyız. Canterlot'a giden yola uyum elementleri ve değişik savunma özelliklerini kullanan ponyleri yerleştirerek bir savunma hattı kuracağız. 10 can hakkımızın olduğunu ve 10'dan fazla yaratığın Canterlot'a ulaşması durumunda şehrin düşeceğini akıldan çıkarmamalıyız.
Oyuna Play butonu ile giriş yaptıktan sonra, Canterlot kuşatmasına karşı savunma yapacağımız haritalardan birisini seçeceğiz. Size en uygun arazi koşullarını tercih ederek oyuna başlayacağız. Alt panelde görüldüğü gibi size başlangıçta 125 bits değerinde puan verilecektir. Bununla değişik savunma özelliği ve puan değeri olan ponylerden satın alın ve mouse yardımıyla yolun değişik bölgelerine yerleştirmeleri yapın. Düşman yaratıklarını daha fazla görebilecekleri köşe gibi alanlara yerleşim yapmanız sizin yararınıza olabilir. İlk bölümü ve tüm bölüm geçişlerini alttaki Call Next Wave ile başlatın (N tuşuna basarakta yapabilirsiniz). 10. bölüme kadar oyunun her aşamasında puan biriktikçe yeni ponyler alarak savunma hattınızı güçlendirebilirsiniz. 10. bölüm ay kabusunu yaşayacağınız ve tek bir rakibe karşı savaşacağınız bölüm olacaktır. Bu bölüme esasında baştan hazırlık yapmalısınız. Zira çok zor bölüm olacaktır. Eğer bu bölümdeki rakibi alamayacaksanız oyunu yeniden başlatıp pony leri farklı şekillerde daha iyi şekilde konumlandırarak başarılı olmaya çalışın. 10. bölümden sonra artık pony almak yerine ponylerin özelliklerinde değişimler (atış alanını genişletme, atış hızını arttırma gibi) yapabileceksiniz. Elbette tüm bu işlemler için bit birikiminiz olmalıdır.
Pony Oyunları kategorisine eklediğimiz Canterlot Savunması Oyunu özellikle strateji oyunlarına ilgi duyan pony severler için çok zevkli bir oyundur. Hepinize bu zevkli oyunda başarılar ve iyi eğlenceler dileriz.


Etiketler : canterlot siege game, canterlot savunması oyunu, canterlot strateji oyunu, canterlot savunma stratejisi oyunu
Oyunu Oyna!

Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi